2017’de Big Data Projelerinin %60’ı Başarısız Olacak

Büyük Veri Analizi, Uzman Görüşü / 26.09.2016

REM People CDO’su (Chief Digital Officer) Tolga ARICAN; Büyük Veri Analiziyle ilgili olarak kaleme aldığı “2017’de Big Data Projelerinin %60’ı Başarısız Olacak” adlı makalesine aşağıdan ulaşabilirsiniz

Gartner’ın yaptığı bir araştırma sonucuna göre, 2017 yılında Big Data projelerinin %60’ı, daha pilot aşamasında başarısızlığa uğrayacak. Bunun nedenlerine ve başlarken dikkat edilmesi gerekilen noktalara geçmeden önce 2015’in sonunda Forbes’da yayınlanan bazı Big Data istatistiklerini bir daha hatırlamakta da fayda var.

Devamını Oku >>

Markaların Kaderi Mağazalarda Yazılıyor…

Alışverişçi Pazarlaması, Uzman Görüşü / 06.07.2016

REM People kurucu ortaklarından ve aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyesi Emre HARAÇÇIOĞLU’nun perakende sektörü ve araştırma faaliyetlerinin önemiyle ilgili olarak kaleme aldığı “Markaların Kaderi Mağazalarda Yazılıyor” adlı makalesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son yıllarda yapılan birçok araştırma; farklı kanallarda ve farklı ürün kategorilerinde de olsa alışverişçilerin satın alma kararlarını büyük oranda mağaza içerisinde verdiğini göstermektedir.

Birbirinden bağımsız yapılan birçok araştırmada birbirine çok yakın sonuçlar elde edildiği görülmektedir. Bunlardan en önemlisi alışverişçilerin %70’inin satın alma kararlarını mağazada alışveriş sırasında verdiği sonucudur. Bu oran, planlı alışverişten günümüzde pek bahsedilmediğini açıkça göstermektedir. Alışveriş kararları mağaza içerisinde verildiğine göre, markaların mağazalardaki görülebilirlik başarıları da aynı oranda önem kazanmaktadır. Pazarlamacılar, mağazalardaki marka imajını güçlendirmek için daha akılcı ve hedefe yönelik programlar geliştirmeli ve bu programlar güçlü tanzim teşhir uygulamaları ile desteklenmelidir.

Devamını Oku >>

Rakamlarla 1. Yılımız [İnfografik]

REM People Haberler / 30.06.2016

Resmi kuruluşumuz üzerinden 1 yıl geçti. Geride bıraktığımız son 12 ayda almış olduğumuz mesafeyi ve bazı önemli başarılarımızı sizinle yapmak isteriz.

Devamını Oku >>

EXM Ürünümüz TÜBİTAK 1507 Hibe Desteği Almaya Hak Kazandı

REM People Haberler / 20.06.2016

Tasarım ve kodlama çalışmaları 9 ay önce başlayan EXM Method ürünümüz 2016 yılının Nisan ayında 1.0. Versiyonuyla piyasaya sürülmüştü. EXM Method’la ilgili olarak “Perakende Satış ve Tanzim Teşhir Noktaları için Performans Verimlilik Araştırma ve Akıllı Karar Destek Sistemleri Geliştirme Projesi” adı altında TÜBİTAK 1507 Hibe Destek Programı’na yapılan başvuru olumlu olarak değerlendirildi ve 495.000 TL’lik onaylanan bütçe miktarıyla desteklenmeye layık görüldü.

Devamını Oku >>

P&G Oral Care Eczane Kanalı Ölçüm Projesi Kapsamı Genişletildi

REM People Haberler / 15.06.2016

Yaklaşık 1 yıl önce startı verilen ve İpana ve Oral-B markalı ürünlerin satış noktaları içerisindeki performansının düzenli olarak takip edilmesini amaçlayan P&G Ağız Bakım Kategorisi Eczane Kanalı Ölçümleme Projesi kapsamı genişletildi.

Devamını Oku >>

Bayer Projesi Globalde Görücüye Çıktı

REM People Haberler / 13.06.2016

2016 yılının Mart ayında başlayan ve 30 ildeki 2.165 Eczanenin her ay düzenli olarak ölçümlenmesini amaçlayan Bayer Türk Projesi, kısa bir süre içerisinde Bayer dünyası içerisinde beğeni topladı.

Devamını Oku >>

Şirket Hisselerimizin Tamamı Kurucu Ortaklar Tarafından Satın Alındı

REM People Haberler / 05.05.2016

Fikir aşamasından bugüne kadar maddi ve manevi hiçbir desteğini girişimimizden esirgemeyen SEED yatırımcımız sevgili Ferhat BAKGÖR’ün elinde bulunan şirket hisselerimizin tamamı, yapılan buy-back anlaşmasıyla kurucu ortaklar tarafından (3) geri alındı.

Yatırımcımızın, melek yatırım faaliyetlerine son vererek kendi uzmanlık alanına odaklanmak istemesi sebebiyle gerçekleşen hisse devri sonucunda, şirket hisselerinin tamamı kurucu ortakların eline geçmiş oldu.

İlk günden bu yana maddi & manevi desteğini esirgemeyerek her daim bizlerin yanında olan sevgili Ferhat BAKGÖR’e teşekkürlerimizi sunar, başarılarının devamını dileriz.

Devamını Oku >>

REM People Büyüyor… 29 Kişilik Bir Start-Up Olduk!

REM People Haberler / 15.04.2016

Resmi kuruluşumuz üzerinden henüz 1 yıl bile geçmemiş olmasına rağmen 29 kişilik bir ekibe ulaşarak kocaman bir start-up olduk. Bizler için mutluluk ve gurur kaynağı olan bu gelişmeyi, ekip üyelerimizin fotoğraflarından oluşan bir kolajla paylaşmak istedik.

Devamını Oku >>

Bayer Türk Eczane Kanalı Ölçümleme Projesi Başladı

REM People Haberler / 05.03.2016

REM People olarak Türkiye’de bir başka ilki daha gerçekleştiriyor olmanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

İlaç ve eczacılık sektörünün dev ismi Bayer ile birlikte aylar süren çalışmalar neticesinde hazırlanan Eczane Kanalı Tanzim/Teşhir Araştırmaları ve Ölçümlemeleri Projesi’ne Mart ayı itibariyle start vermiş bulunuyoruz. Proje kapsamında; Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesindeki 31 ilde yer alan toplamda 2.165 Eczaneyi düzenli olarak ziyaret ederek, Bayer OTC grubu ürünleriyle ilgili tanzim/teşhir ölçümlemelerini gerçekleştiriyor olacağız.

Devamını Oku >>

Yatırım Miktarımız 1,8 Milyon TL’ye Ulaştı

REM People Haberler / 29.02.2016

2016 Şubat sonu itibariyle REM People ürün ve hizmetlerine yönelik yapmış olduğumuz yatırım miktarı 1,8 Milyon TL’ye ulaştı.

Devamını Oku >>
 

İşinizi geliştirmek ve birlikte bir başarı hikayesi yaratmak ister misiniz?

İletişim